Návrh pokoje – Nové proměny bydlení 1/2017

Jak zútulnit místnost, která má sloužit jako obývací pokoj, jídelna, místnost na hraní, příležitostnou práci, a ještě ke všemu je průchozí a dispozičně nic moc? Tento oříšek jsem se pokusila rozlousknout v lednovém čísle časopisu Nové Proměny Bydlení

Pokoj, ve kterém se setkávala čtyřčlenná rodina nepůsobil zrovna příjemným dojmem. Nad jídelním stolem zavěšená televize, před pohovkou průchozí prostor směrem na balkon a veškeré zařízení umístěné po obvodu místnosti tak, že její střed pak působil prázdně a nezabydleně.

Pro čtenářku jsem proto navrhla dvě zcela nové varianty uspořádání pokoje. Jelikož je rodině sympatický skandinávský styl zařízení, vsadila jsem na čisté linie a světlý, jednoduchý nábytek. Široká knihovna s integrovanou lavicí nabízí spoustu úložného prostoru jako pro TV, tak knihy a dekorace. Na knihovnu pak navazuje klidný a příjemný jídelní kout. Pohovku, kterou si majitelé přáli ponechat jsem umístila více do prostoru, což místnost krásně zútulnilo a jednotlivé zóny jasně vymezilo. Pár vtipných detailů prostor doladí a je hotovo!

Druhá varianta je hravější a počítá s ponecháním více původního zařízení. Mix starého nábytku s novým dává interiéru vždy na originalitě a bohémskosti. Pestrý koberec, stolek z antiku, dekorace různých stylů… originalitě a barvám se meze nekladou!